Jak dbać o porządek w garażu?

Porady
mtrkomplex
Jak dbać o porządek w garażu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż jest miejscem, w którym składuje się wszystkie te rzeczy, które nie mają swojego zastosowania w domu, albo na które w domu nie ma miejsca. W niejednym domu zastępuje on lub uzupełnia pomieszczenie gospodarcze. W efekcie tego, często można tam znaleźć kartony, buty i ubrania, z których wyrosły dzieci, stare meble, części, które “może się jeszcze przydadzą” i czasem zdarza się, że samochód ledwo mieści się do garażu. By tego uniknąć, musisz dbać o porządek w swoim garażu. Zobacz, jak to zrobić!

Zastosowanie dla starych mebli

Jeśli Twój garaż jest duży i przetrzymujesz w nim dosłownie wszystko, bardzo możliwe, że stoi w nim jakaś stara szafka lub kredens czy meblościanka. Ten mebel nie musi być tylko elementem zagracającym przestrzeń. Możesz znaleźć dla niego praktyczne zastosowanie w garażu. Taka szafka może służyć do przechowywania rzeczy, które mogą zamoknąć lub zardzewieć na otwartej przestrzeni, a także do składowania rzeczy, do których chcesz mieć łatwy dostęp, na przykład narzędzi lub sprzętów ogrodowych.

Żeby taka szafa nie zajmowała niepotrzebnie więcej miejsca niż powinna, ustaw ją w takim miejscu, gdzie będzie to najbardziej praktyczne. Do przewozu ciężkich rzeczy, takich jak właśnie meble, przydają się wózki transportowe. Kiedy już szafa stanie w odpowiednim miejscu, zadbaj o to, by nie zapanował w niej chaos. Do segregacji przedmiotów przydadzą się różnego rodzaju pojemniki i koszyczki, w których można przechowywać wszelkiej maści szpargały. Poza pojemnikami, przydadzą się także podziałki do półek, by wydzielić z nich segmenty oraz organizery, na przykład do śrubek czy gwoździ.

Organizacja wolnej przestrzeni

Kluczem do tego, by w garażu panował porządek, jest zagospodarowanie każdego wolnego centymetra przestrzeni. Jeśli w garażu będzie dużo niewykorzystanego miejsca, zacznie się tam tworzyć bałagan. Z kolei jeśli każdy kąt pomieszczenia będzie miał swoje przeznaczenie, automatycznie każda rzecz, trzymana w garażu będzie miała swoje miejsce. By oszczędzić jak najwięcej przestrzeni, zainwestuj w półki i wieszaki naścienne, które pozwolą Ci na zmieszczenie wielu rzeczy nawet na niewielkiej powierzchni.

Jeśli garaż jest dla Ciebie również pomieszczeniem gospodarczym, znajdź jedno miejsce, gdzie środki czystości, zapasy sprzętów do sprzątania oraz gadżetów kuchennych będzie mogła bezpiecznie czekać na swoją kolej, bez niebezpieczeństwa zabrudzenia na przykład smarem lub opiłkami. Zorganizuj także kąt na narzędzia ogrodowe i ubrania robocze. Powinno to być miejsce, w którym nie ma ryzyka, że łopata lub grabie zarysują lakier samochodu.

Jak oszczędzać miejsce w garażu?

W garażu, oprócz samochodu, składuje się często także opony sezonowe do auta oraz rowery. To rzeczy, które zajmują bardzo dużo cennego miejsca. By zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni, te sprzęty z powodzeniem można powiesić na ścianach. W sklepach internetowych bez problemu można kupić specjalne wieszaki, na których trzymać można rowery, opony oraz zapasowe koło. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz w garażu więcej miejsca, a Twoje jednoślady będą bezpiecznie czekały na sezon rowerowy.

W garażu trudno jest utrzymać porządek. By tego dokonać warto ułatwić sobie zadanie, korzystając z naszych podpowiedzi. Zamknięcie leżącego luzem sprzętu w starej komodzie, którą planowałeś wyrzucić, zorganizowanie miejsca na każdą kategorię przedmiotów w garażu oraz wprowadzenie rozwiązań, pozwalających na oszczędzanie miejsca to tylko kilka sposobów na to, by w Twoim garażu zapanował ład. Wykorzystaj ciepłe dni na to, by odmienić garaż. Powodzenia!

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Rekomendowane
Jak wybrać idealne wejście do domu – poradnik dla właścicieli nieruchomości
/
Jak wybrać idealne wejście do domu – poradnik dla właścicieli nieruchomości
Sprawdź, jak dopasować wejście do domu do swoich potrzeb i stylu nieruchomości. Praktyczne wskazówki dla właścicieli domów na wybór idealnego wejścia.
Polecamy