Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Łazienka
mtrkomplex
Jak optycznie powiększyć łazienkę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkając w bloku często można zmagać się z problemem za małej łazienki, która boli szczególnie osoby zamieszkujące budynki z kategorii tzw. “starego budownictwa”. Mała łazienka jest problemem nie tylko ze względu na aspekt wizualny ale również dlatego że utrudnia ona funkcjonowanie szczególnie rodzinom wielodzietnym. Dla takiej sytuacji nie ma nieraz zbyt dużego rozwiązania ze względu na ograniczenia metrażowe mieszkania a także ułożenie ścian nośnych, jednak można zmienić wizualny aspekt tego problemu na nasza korzyść. Jeżeli chcemy aby nasza łazienka wyglądała na większą i dawała poczucie komfortu podczas korzystania z niej, zastosujmy jasne barwy. Kolory półek, płytek, ścian czy nawet mebli powinny być we współgrających jasnych barwach dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze a tym samym większe.

Przy zmianach stylistycznych łazienki nie możemy zapomnieć o doborze adekwatnych do wielkości pomieszczenia mebli i urządzeń. Błędem popełniamy bardzo często przez ludzi, którzy wyposażają swoje łazienki jest wybór zbyt dużych urządzeń takich jak pralka, wanna/prysznic, toaleta, zlew.  Kierując się w stronę minimalizmu oszczędzamy miejsca i zyskujemy na efektywności. Dla przykładu biorąc prysznic zamiast tradycyjnej wanny, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nie tylko miejsce w łazience, ale również na rachunkach za wodę. Innym przykładem są małe pralki stworzone dla kawalerek, które zmniejszą zajmowany metraż przy tym nie ograniczając jej możliwości użytkowych.

Duże lustro, idealne by optycznie powiększyć łazienkę

Lustro to niezbędny element każdej łazienki i dobrze jest wykorzystać właśnie go do optycznego powiększenia łazienki. Patrząc w lustro w łazience jesteśmy w stanie oszukać swój mózg, który odbiera odbicie całego pomieszczenia jako dodatkową przestrzeń. Znaczenie ma również to jakie lustro wybierzemy do naszej łazienki. Szerokie lustro obejmujące dużą część ściany potrafi realnie wpłynąć na odczucie wielkości pomieszczenia jednak jego wysokość nie ma już takiego wielkiego znaczenia.

Biel jest w modzie

Białe kafelki, ściany i meble dają poczucie czystości, świeżości, oraz optycznie nadają łazience większych rozmiarów. Zastosowanie bieli w większości elementów łazienki pozwoli oszukać mózg i sprawić że każdy z gości wchodzący do łazienki na pierwszy rzut oka zobaczy większą przestrzeń niż jest ona w rzeczywistości.

Podsumowanie

Każda łazienka jest optycznie tak duża jak jej na to pozwolimy, korzystając z podanych wyżej wskazówek możemy uzyskać efekt synergii i stworzyć bardzo obszerną łazienkę nawet pomijając ciężkie prace remontowe takie jak wyburzanie ścian i zmiana planu mieszkania. Absolutnie każdy remontujący swoją łazienkę właściciel mieszkania/domu jest w stanie zmienić małe i ciasne pomieszczenie na takie, które będzie zachwycać minimalizmem w wystroju i dużą wolną przestrzenią. Porady te są szczególnie polecane dla łazienek bez okien, które nie mają bieżącego dostępu do światła słonecznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Rekomendowane
Jak wyłączyć blokadę braku JavaScript w panelu hostingu: przewodnik krok po kroku
/
Jak wyłączyć blokadę braku JavaScript w panelu hostingu: przewodnik krok po kroku
Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać ustawieniami JavaScript w panelu hostingu. Przewodnik krok po kroku pomoże Ci uniknąć problemów z blokadą braku JavaScript.
Polecamy