Czy do każdej łazienki można wstawić wannę narożną?

Łazienka
mtrkomplex
Czy do każdej łazienki można wstawić wannę narożną?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna to miejsce kojarzące się z chwilą dla siebie, odprężeniem i relaksem. Większość osób chciałaby wstawić ją do swojej łazienki, lecz ma wątpliwości związane z tym czy taki element wyposażenia się tam zmieści i czy będzie zapewniał komfort użytkowania. Odpowiedzią na ten problem są często wanny narożne, ale czy będą one odpowiednie do każdej łazienki?

Duży metraż

Jeżeli pomieszczenie jest obszerne to zyskujemy praktycznie pełną dowolność odnośnie wyposażenia i będzie to uwzględniało także dobór wanny. Można wtedy wybrać klasyczne modele prostokątne, lecz wciąż wiele osób sięga po warianty narożne, gdyż okazują się one bardzo praktyczne i przy tym dobrze się prezentują. Opatrzone w wygodne półki i odpowiednio zabudowane będą wręcz stanowiły mocny punkt całego wystroju.

Dysponując sporym metrażem, możemy się zatem zdecydować na większe wanny narożne, które często posiadają siedzisko lub miejsce na akcesoria łazienkowe i produkty kosmetyczne bądź nawet dodatkowe opcje, w tym hydromasaż.

Niektórzy producenci tworzą nawet modele o bardzo nietypowych kształtach, gdzie do dwóch ścian narożnych dopasowanych jest parę różnej długości boków o nieregularnych kątach względem siebie. Tego typu wanny narożne mogą być choćby pięcio- lub sześciokątne. Dostępne są też warianty w których najbliższa środka pokoju krawędź wanny jest zaokrąglona, co dodatkowo zwiększa jej pojemność.

Klasycznym rozwiązaniem jest natomiast wanna narożna symetryczna – przylegające do ścian krawędzie są w niej tej samej długości. W praktyce takie wanny okazują się równie pojemne co dłuższe modele prostokątne.

Mniejsza łazienka

Wiele osób uważa, że mniejszy metraż przekreśla szanse na wstawienie wanny i jedynym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Oczywiście może tak być w skrajnie małych pomieszczeniach, lecz ogółem do małej łazienki z powodzeniem można wstawić wannę narożną asymetryczną. Prostopadłe boki mają wtedy różną długość i stąd wydziela się w ich obrębie modele prawe oraz lewe – zależnie od tego z której strony znajduje się krótszy bok.

Przed wybraniem jej do pomieszczenia należy zatem przemyśleć jak chcielibyśmy ją usytuować i czy pozostanie wystarczająco dużo przestrzeni do komfortowego użytkowania. Do większości mniejszych pomieszczeń tego typu z pewnością uda się je dopasować. Można dołączyć do nich rozsuwany parawan i domontować wyżej mocowanie na słuchawkę, dzięki czemu zyskamy możliwość skorzystania z tego wyposażenia zarówno do kąpieli, jak i wzięcia szybkiego prysznica.

Jak powiększyć optycznie przestrzeń małej łazienki z wanną narożną?

Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to siłą rzeczy zajmiemy sporo miejsca z tego niewielkiego pomieszczenia, więc warto sięgnąć po parę elementów wystroju, które skompensują ten ubytek. Szafki stojące lepiej zastąpić modelami wiszącymi lub półkami i zdecydować się też na duże lustro. Dobrze jest zadbać również o kilka źródeł oświetlenia, zarówno na suficie, jak i ścianach. W ten sposób powiększy się postrzeganie optyczne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Jak stworzyć przytulną sypialnię sprzyjającą relaksowi?
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni środek do czyszczenia naczyń?
/
Jak wybrać odpowiedni środek do czyszczenia naczyń?
Odkryj, jak wybierać skuteczne i bezpieczne dla domowników środki do czyszczenia naczyń. Zrozum szereg czynników, które wpływają na ich wybór i działanie.
Polecamy