Jakie zastosowanie ma odpływ liniowy?

Akcesoria/Akcesoria i dekoracje
Redaktor Blue Whale Press
Jakie zastosowanie ma odpływ liniowy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpływ liniowy to jeden z najpopularniejszych sposobów odwadniania podłóg, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. To długa i wąska rynna umieszczona w podłodze, która pozwala na skuteczne odprowadzenie wody z powierzchni. W porównaniu do tradycyjnych odpływów, które mają kształt okrągły lub kwadratowy, odpływ liniowy pozwala na zastosowanie większych płytek, a więc na uzyskanie bardziej estetycznego wykończenia.

Gdzie sprawdzi się odpływ liniowy?

  • Łazienka

Jednym z najczęstszych zastosowań odpływu liniowego jest jego wykorzystanie w łazience. W tradycyjnych łazienkach zastosowanie kabin prysznicowych czy brodzików było konieczne, aby zapewnić skuteczne odwodnienie podłogi. Odpływ liniowy pozwala na osiągnięcie tego samego efektu, ale bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Można umieścić go zarówno na środku pomieszczenia, jak i wzdłuż jednej z jego ścian. Dzięki temu, że zajmuje niewiele miejsca, łazienka wydaje się większa i bardziej przestronna.

  • Kuchnia

Odpływ liniowy znajduje również zastosowanie w kuchni, gdzie pozwala na skuteczne odprowadzanie wody z powierzchni blatu. W przypadku kuchni z wyspą kuchenną może on zostać umieszczony bezpośrednio w blacie, co pozwala na uzyskanie minimalistycznego wyglądu. Tego typu odpływ okaże się również idealnym rozwiązaniem w przypadku kuchni z otwartą przestrzenią, gdzie łączy się z salonem. Dzięki jego zastosowaniu woda nie będzie przeciekać na dywan czy podłogę w salonie.

  • Basen

Odpływ liniowy to także idealne rozwiązanie dla posiadaczy basenów. W tych odkrytych odpływ liniowy umieszcza się wokół obwodu, co pozwala na skuteczne odprowadzanie wody deszczowej oraz tej z basenu. W przypadku basenów krytych umieszcza się go wokół krawędzi basenu.

Gdzie sprawdzi się srebrny odpływ liniowy?

Srebrne odpływy liniowe pasują do różnego typu wykończeń, są więc dość uniwersalne. Warto zestawić je z armaturą w takim samym kolorze, aby uzyskać spójną przestrzeń. Ciekawe tego typu produkty można znaleźć, wchodząc na niniejszy adres www: https://szklanemozaiki.pl/pl/c/Srebrny-odplyw-liniowy/239

Taki odpływ idealnie sprawdzi się w przypadku pryszniców z poziomym wykończeniem podłogi. Dzięki swojej płaskiej budowie, umieszczony na środku kabiny prysznicowej, nie tylko skutecznie odprowadzi wodę, ale również zapewni łatwe i wygodne korzystanie z prysznica. Odpływ liniowy srebrny to także doskonały wybór dla wanien wolnostojących oraz podwieszanych umywalek, które wymagają estetycznego wykończenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakiego materiału pościel wybrać?
/
Z jakiego materiału pościel wybrać?
Pościel to jedna z najważniejszych rzeczy w naszej sypialni. To właśnie na niej spędzamy większość czasu, kiedy śpimy, dlatego warto wybrać materiał, który będzie przyjemny w dotyku i zapewni nam komfortowy sen. 
Polecamy