Podłoga w łazience – plusy i minusy różnych nawierzchni

Łazienka
mtrkomplex
Podłoga w łazience – plusy i minusy różnych nawierzchni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj nawierzchni, który możemy z łatwością położyć w łazience nie jest wcale oczywisty. Na rynku spotkamy kilka możliwości, które doskonale sprawdzają się w tego typu pomieszczeniach. Wybór jaki podejmiemy może mieć znaczny wpływ na komfort użytkowania. Jakie są więc plusy i minus różnych nawierzchni?

Podłoga drewniana


Wiele osób obawia się, że drewniana podłoga w łazience, będzie zbyt narażona na działanie wody i wilgoci. Nic bardziej mylnego. Jeżeli marzymy o drewnianej podłodze, która będzie zdecydowanie przyjemniejsza i cieplejsza dla gołych stóp bez najmniejszego problemu możemy ją zainstalować. Wybierając taką podłogę należy wybrać egzotyczne rodzaje drewna. Doskonale sprawdza się bambus, który niepochłania wody, ani nie rozpręża się pod jej wpływem. Można skorzystać również z desek lapacho i merbau. Bardzo ważne jest, by sama deska była możliwie długa i szeroka. Dzięki drewnianej podłodze będziemy mieli zawsze ciepło pod stopami, a dodatkowo nasza łazienka nabierze charakteru spa.

Podłoga z korka

Korek jest bardzo niekonwencjonalnym rozwiązaniem, którego wiele osób się obawia podobnie jak drewna. Korek jest materiałem bardzo łatwym w obróbce. Dodatkowo zatrudniając profesjonalistę, który zamontuje ją w specjalistyczny sposób zapewniamy sobie doskonałą podłogę na długie lata. Przede wszystkim korkowa podłoga, która jest dobrze zamontowana nie nasiąka wodą. Dlaczego? Powleka się ją specjalnymi lakierami, które chronią przed wnikaniem wody w głąb podłogi. Osoby odważne, które lubią ciekawe aranżacje wnętrza z całą pewnością będą zadowolone z takiego rodzaju nawierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje lamp sufitowych?
/
Jakie są rodzaje lamp sufitowych?
Lampy sufitowe są nieodłącznym elementem wystroju każdego wnętrza. Dzięki nim możemy oświetlić całe pomieszczenie, stworzyć odpowiedni nastrój oraz wyeksponować interesujące elementy dekoracyjne. Rodzajów lamp sufitowych jest wiele - każda z nich ma swoje unikalne cechy, które decydują o jej funkcjonalności i estetyce. W poniższym tekście przedstawiono najpopularniejsze rodzaje lamp sufitowych, ich cechy oraz zastosowanie.
Polecamy