3 Niezbędne Akcesoria Prysznicowe

Akcesoria
mtrkomplex
3 Niezbędne Akcesoria Prysznicowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na zamontowanie w łazience kabiny prysznicowej, bowiem jest to wygodny sposób zarówno na szybką kąpiel, jak i dłuższą chwilę odprężenia. Jest to zatem rozwiązania bardzo praktyczne, a by jeszcze bardziej zwiększyć komfort korzystania z tego miejsca, powinno się sięgnąć po pewne niezbędne akcesoria.

Słuchawka i wąż

Nieodzownym elementem jest wąż i przymocowana do niego słuchawka. Często nabywa się je w formie zestawu, choć można też zakupić poszczególne części oddzielnie, co także może się okazać dobrym pomysłem. W przypadku węża kluczowa jest jego długość, którą można dopasować zależnie od potrzeb danej osoby – może się bowiem okazać, iż ten, który będzie dołączony do podstawowego wariantu będzie dla nas zbyt krótki i przez to mało wygodny. Różnią się również materiałem wykonania – dostępne są wersje metalowe, ale też z tworzyw sztucznych czy włókna nylonowego.

W kontekście słuchawki liczą się zarówno kwestie estetyczne, jak i funkcjonalne. Tradycyjnie są okrągłe, lecz można znaleźć takie o podłużnym kształcie lub kwadratowe. Najczęściej mają naturalny, metalowy połysk, lecz element ten również można dopasować do stylistyki i wybrać słuchawki czarne, czerwone czy białe. Główka słuchawki może też posiadać kilka wariantów przepuszczania wody – różnią się one ilością strumieni oraz ich objętością. Dzięki temu także pod prysznicem będzie można sobie zapewnić masaż wodny dla naszego ciała.

Uchwyty prysznicowe

Ważnym gadżetem w kontekście komfortowego korzystania z prysznica są uchwyty, na których umieszcza się słuchawkę, tak by nie nie odwieszać jej na baterii, co powoduje potem zaplątanie się węża i utrudnienie użytkowania. Dzięki temu rozwiązaniu można też ustawić główkę na takiej wysokości, by strumienie wody spadały na nas z góry, podczas gdy mamy wolne obie ręce, co bardzo ułatwia kąpiel.

Co ważne, nie trzeba decydować się na jeden uchwyt i wiele osób wybiera dwa, umieszczone na różnych wysokościach. Będzie to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdy najmłodsi nie sięgnęliby do poziomu, z którego korzystają rodzice. Dostępne są też warianty ze specjalnymi drążkami prysznicowymi, wzdłuż których można dowolnie przesuwać uchwyt, regulując tym samym jego wysokość.

Półki pod prysznic

Wśród akcesoriów do kabiny prysznicowej niezbędne będą również półki. Najczęściej są to druciane koszyki, które mogą być jednopoziomowe lub posiadać dwie czy trzy płaszczyzny. Łatwo dopasować je także pod kątem umieszczenia prysznica w łazience, bowiem dostępne są zarówno prostokątne, jak i trójkątne. Te drugie dobrze wpasowują się w narożne kabiny.

Ten element wyposażenia pozwala na swobodne odkładanie podręcznych rzeczy niezbędnych podczas kąpieli, takich jak gąbka, mydło, żel do mycia ciała czy szampony oraz odżywki. Wykonywane są w formie koszyczka, bowiem pozwala to na swobodny odpływ wody, która zbierałaby się w zwyczajnych pojemnikach. Półki te różnią się także sposobem mocowania – mogą być umieszczane na specjalnych przyssawkach, przykręcane do ściany lub wieszane (na drążku prysznicowym).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto inwestować w meble na wymiar dla twojej kuchni?
/
Czy warto inwestować w meble na wymiar dla twojej kuchni?
Odkryj korzyści płynące z inwestowania w meble na wymiar dla kuchni. Dowiedz się, jak personalizowane rozwiązania mogą poprawić funkcjonalność i estetykę Twojej przestrzeni.
Polecamy